Tuzla City remizirala sa Mariborom

U pripremnoj utakmici u Sloveniji, fudbaleri Tuzla Cityja remizirali su protiv Maribora odigravši 1:1.

Zaprijetili su “Plavi” u 11.minuti kada je Mićo Kuzmanović sa 16 metara šutirao pored gola.

Pet minuta kasnije su poveli. Petar Mišić je izveo korner s lijeve strane a najviši u skoku je bio Semir Smajlagić koji je pogodio za 0:1.

Kontrolisali su igrači Tuzla Cityja igru do kraja poluvremena i dosta dobro stajali na terenu gdje nisu dopustili Mariboru da ozbiljnije ugrozi gol Fejzića.

Rezervista Belmin Mešinović je nakon jedne presječene lopte imao priliku da udvostruči vodstvo ali je puno oklijevao pa je propala prilika.

Maribor je izjednačio također iz prekida pet minuta prije kraja. Anis Ćosić je napravio prekršaj na desnoj strani, a lošu reakciju kod prekida iskoristio je kapiten slovenačkog prvaka Aleks Pihler i pogodio za konačnih 1:1.

Tuzlaci nastavljaju pripreme u Čatežu a naredna provjera je u četvrtak protiv bugarskog Plovdiva.