Tuzla City ponizila Sarajevo

U zaostaloj utakmici prvog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Sarajevo je dočekao FK Tuzla City. Pobjeda je pripala Tuzlacima rezultatom 1:5.

U 10. minuti Tuzlaci su šokirali večeras mnogobrojne navijače Sarajeva. Za 0:1 pogodio je Damir Mehidić.

U 34. minuti opasan udarac sa 20-tak metara uputio je Belmin Mešinović. Lopta je otišla preko gola. Samo minut kasnije, pravi zicer je imao Coulibaly Amadou, ali je iz sjajne pozicije šutirao pored gola.

U 41. minuti faul u kaznenom prostoru domaćih pretrpio je danas izuzetno opasni Coulibaly i to od Vlatka Drobarova. Sudija je pokazao na bijelu tačku, a siguran izvođač bio je Petar Mišić za 0:2.

Sarajevo jeste napadalo u prvom poluvremenu, ali nije uspijevalo kreirati ozbiljnije prilike, pa se sa vodstvom Tuzlaka od 0:2 otišlo na poluvrijeme.

Koliko je Feđa Dudić bio nezadovoljan igrom svojih pulena, pokazuje to što je trener Sarajeva odlučio izvršiti čak četiri izmjene na poluvremenu. Na teren su ušli Ikić, Kobiljar, Ahmetović i Čataković. Igru su napustili Mulahusejnović, Suljić, Varešanović i Džafić.

Taman što je krenulo drugo poluvrijeme, viđen je i treći gol u mreži Dizdarevića. Pogriješio je Drobarov, a pogodio je Coulibaly nakon svega petnaestak sekundi igre u drugom poluvremenu.

U 54. minuti Tuzla je opet zaprijetila. Ovaj put je šutirao Mišić, no ostalo je 0:3. U 64. minuti u prilici je Mešinović, odbranio je Dizdarević.

Sarajevo je bacilo sve karte u napad što je ostavljalo dosta prostora izabranicima Dragana Jovića. Jedna takva situacija otvorila se Mići Kuzmanoviću, ali je reagovao Dizdarević.

Ni tu nije bio kraj nedaća za Sarajevo. Igrao se 83. minut kada je s desne strane centrirao Mešinović, a loptu je u svoju mrežu nespretno pospremio Đokanović za 0:4.

I dok su svi čekali kraj, Tuzla je dala i peti gol. U 90. minuti za 0:5 pogodio je Smajlagić.

Ni tu nije bio kraj golovima. U sudijskoj nadoknadi za 1:5 pogodio je Čataković.

Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao pa je ostalo 1:5.

Utakmica je igrana u Zenici na stadionu Bilino polje, jer su na koševskom stadionu počeli radovi na poboljšanju terena.