Tuzla City deklasirao Tre Penne, naredni protivnik AZ Alkmaar

Fudbaleri Tuzla Cityja savladali su u revanš susretu prvog kola kvalifikacija za UEFA-inu Konferencijsku Ligu ekipu Tre Pennea uvjerljivim rezultatom 6:0 (8:0) i tako se plasirali u narednu rundu takmičenja.

Krenula je ekipa Dragana Jovića dosta ofanzivno od samog početka susreta, ali su do prednosti stigli tek u 35. minuti. Strijelac sa bijele tačke bio je Semir Smajlagić. Prethodno je Salko Nargalić fauliran u kaznenom prostoru.

U drugom dijelu uslijedilo je furioznih deset minuta tuzlanske ekipe.

Jasmin Čeliković u 49. minuti pogađa nakon kornera Miće Kuzmanovića, a samo minut kasnije Kuzmanović se upisuje u listu strijelaca nakon dodavanja Ajdina Nukića.

Sedam minuta kasnije Semir Smajlagić postiže i drugi gol, a Mićo Kuzmanović upisuje drugu asistenciju.

Nevjerovatan period za bh. tim kompleitrao je Mustafa Šukilović u 58. minuti nakon asistencije Ante Hrkaća.

Konačan rezultat postavio je Belmin Mešinović u 84. minuti susreta.

Do kraja susreta bh. tim napravio je još nekoliko izglednih prilika, pa su se sa ukupnih 8:0 plasirali u drugo kolo kvalifikacija.

Tamo će se sastati sa nizozemskim AZ Alkmaarom.