Turska opravdala ulogu favorita protiv Crne Gore

Crnogorski košarkaši su bili blizu iznenađenja na startu Eurobasketa, pobjede koja bi ih primakla osmini finala, ali Turska je opravdala ulogu favorita.

ZURAB KURTSIKIDZE/EPA

Nakon velike borbe u Tblisiju “crveni” su poraženi 72:68, možda su i neke sudijske odluke doprinijele tome, ali na kraju izabranici Boška Radovića su sami krivi jer su dozvolili protivniku da meč završi serijom 7:0.

Imala je Crna Gora prednost 68:65 kada je na dva minuta i 29 sekundi prije kraja pogodio Vladimir Mihailović.

Potom je lako trošila napade, dala Turskoj šansu koju je sastav Ergina Atamana iskoristio da upiše prvi trijumf.

Imala je Crna Gora posljednje 23 sekunde da pobijedi, ali nije pronašla put do koša…

Jedan detalj u finišu je privukao pažnju i naljutio sve u crnogorskom timu, kada je 4,5 sekunde prije kraja sviran faul u napadu Marku Simonoviću nad Džedijem Osmanom.

Bojan Dubljević je sa 18 poena (sve u drugom poluvremenu) bio najefikasniji u našem timu, Simonović je postigao 13…

Šejn Larkin je predvodio Tursku sa 18, Osman je upisao 15, a Alperen Šengun 12…