Tenis

Tsitsipas osvojio Masters u Monte Karlu

Stefanos Tsitsipas je po treći put u posljednje četiri godine osvojio pehar na Mastersu u Monte Karlu.

Grčki teniser je u velikom finalu poslije 98 minuta igre pobijedio Norvežanina Kaspera Ruda sa 2.0, (6:1, 6:4).

Bilo je to još jedno odlično izdanje tenisera iz Atine koji je pokazao zašto mu je ovo jedan od omiljenih i najuspješnijih turnira.

Јeste Kasper Rud u polufinalu došao do svoje najveće pobjede u karijeri. Savladao je prvog reketa svijeta Novaka Đokovića, a onda je u finalu poklekao pred iskustvom Stefanosa Tsitsipasa.

Neprepoznatljivo je djelovao Rud na startu ovog finala. Mnogo grešaka je pravio iz forhenda, djelovalo je kao da je pod ogromnim pritiskom i nije funkcionisao, te je dozvolio Tsitsipasu da odmah u trećem gemu dođe do brejka – 2:1.

Već u narednom je imao priliku, čak tri brejk šanse, da uzvrati istom mjerom i poravna rezultat, što bi za njegovo samopouzdanje i te kako značilo. Ipak, to se nije desilo.

Grk je nanizao šest uzastupnih gemova, u potpunosti nametnuo ritam koji je samo njemu odgovarao. Sve mu je pošlo za rukom, koristio je svoje oružje – forhend, skraćivao poene, tjerao rivala na grešku.

Norvežanin je djelovao bespomoćno, manje od pedeset odsto poena je osvajao na svoj servis, falilo je agresivnosti u njegovoj igri i nije uspio da na pravi način napadne protivnika, te je rezultat na kraju prvog seta glasio ogromnih 6:1 u korist Tsitsipasa.

Start drugog seta najavio je mnogo tvrđu i neizvjesniju borbu. Ni jedan ni drugi teniser nisu uspijevali da dođu do brejka.

Ostaje nejasno zašto je Norvežanin dozvolio Grku toliko servis voleja u kojima je bio besprekoran. To je prosto bila njegova taktika do samog kraja meča.

Kasper je u nekoliko navrata pokazao zube, stavio je igru koliko-toliko pod svoju kontrolu, napao rivala u nadi da može da preokrene meč. Imao je nekoliko brejk lopti, nije ih iskoristio, a grčki teniser je to kaznio.

Prvi brejk bio je u posljednjem gemu, pri rezultatu 5:4 za Grka. Po ko zna koji put se u ovom meču vidjelo da je iskustvo bilo na strani Tsitsipasa , dok je Rud pao pod pritiskom i ponovo ostao bez titule.