Tenis

ŠVEĐANI VODE 2:0 Nakon Bašića poražen i Džumhur

U drugom meču između Švedske i Bosne i Hercegovine u okviru Davis Cupa sastali su se Eliasa Ymer i Damir Džumhur, a pobjedu je slavio domaći teniser sa 2:0 u setovima.

Bh. teniser je veoma loše otvorio meč gubio je sa 3:0 u gemovima, ali je zatim uspio odbraniti svoj servis pa je rezultat bio 3:1. Ipak je na kraju domaći teniser osvojio prvi set sa laganih 6:1 u gemovima.

Ni drugi set naš teniser nije bolje otvorio pa je izgubio svoj servis odmah na početku, a kasnije je uspio doći do gema i smanjiti na 2:1.

Švedski teniser je imao pri rezultatu 5:3 u gemovima dvije meč lopte koje nije uspio iskoristiti, pa je Džumhur na kraju smanjio na 5:4. Ipak je Ymer slavio na kraju sa 6:4 i tako je Švedska došla do drugog boda, prenio je SC Sport.

Sutra je na rasporedu dubl meč koji se igra od 13 sati, a igraju: Andre Goransson/Filip Bergevi – Mirza Bašić/Tomislav Brkić