SVE PO STAROM Borac iz penala do pobjede nad Igmanom

U posljednjoj utakmici 27. kola m:tel Premijer lige BiH Borac je na svom travnjaku došao do pobjede protiv ekipe Igmana rezultatom 1:0, a strijelac gola je bilo Nikola Ninković nakon sumnjivog jedanaesterca koji je dosudio sudija Dražen Marić iz Bijeljine.

Prvu priliku na utakmici imali su domaći, nakon gužve pred golom Igmana, Piščević se u posljednjem trenutku spetljao i upropastio šansu.

Četiri minute poslije iz prekida pokušao je Ninković, ali je njegova lopta otišla preko gola Igmana. Novi dobru priliku imao je Tatar, nakon kontra napada izašao se sam pred Ćemana, ali je golman gostiju bio siguran na golu.

Najbolju priliku Borac je imao u 27. minuti, Tatar je šutirao sa nekih desetak metara, Ćeman je loptu ispratio pogledom, a ona je otišla nekoliko centimetara pored stative gola Igmana.

Sudija Dražen Marić iz Bijeljene je dosudio penal u 32. minuti, iako je na osnovu snimka Ninković napravio faul u napadu nad Velićem. Odgovornost je preuzeo upravo Ninkovića i uspio je dobrim udarcem savladati Ćemana za vodstvo domaćina od 1:0.

Igrao se 38. minut kada je Tatar ubacio sa lijeve strane, Lukić je bio najviši u skoku i šutirao je odlično glavom, ali se Ćeman istakao.

U finišu prvog poluvremena Hrelja se našao u stopostotnoj šansi pred golom Igmana, ali je sudija Kačavenda signalizirao ofsajd koji nije postojao. Minut poslije isti sudija je ponovo signalizirao ofsajd u koje Jakupović nije bio.

U nastavku su gosti prvi zaprijetili preko Bešagića u 52. minuti meča, međutim njegov udarac odbranio je Ćetković.

Sjajno je Hrelja ubacio u 58. minuti gdje je u šesnaestercu pronašao Ahmetovića, čiji je udarac odbranio golman domaće ekipe.

Sjajan udarac sa nekih dvadesetak minuta u 70. minuti imao je Predragović, međutim Ćeman je sjajno odbranio njegov udarac.

Denković je sjajno ubacio sa desne strane, a udarac Boje je izblokiran, pa je Igman dobio korner. Dvije minute poslije kapiten Borca Lukić je iz izgledne prilike pogodio samo vanjski dio mreže.

Dobra kombinacija gostujućih igrača u 85. minuti, na kraju je Biber šutirao na vrha šesnaestrca, ali je golman Ćetković to odbranio. Minuti poslije nakon greške Igmana Ninković je šutirao, a ponovo se istakao Ćeman.

Borac je ovom pobjedom ‘zacementirao’ svoje drugo mjesto sa 49 bodova, dok je Igman ostao na 11. mjestu sa 26 osvojenih bodova, prenosi SC Sport.