Sudija zbog naelektrisane atmosfere prekinuo utakmicu Željezničara i Mornara prije regularnih 90 minuta

Fudbaleri Željezničara u sklopu trećeg pripremnog meča na Zlatiboru odigrali su neriješeno protiv Mornara iz Bara, a konačan rezultat ovog susreta je glasio 0:0 u meču koji je prekinut 15 minuta prije kraja.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, iako su obje ekipe imale dosta dobrih prilika da dođu do gola, ali igrači nisu uspjeli da zatresu mreže.

Utakmica će ipak najviše biti upamćena po nemilim scenama u drugom poluvremenu. Samo što je počeo drugi dio igre, igrači oba tima su se sukobili na terenu, a sve je nastalo kada je Smiljanić napao Galića.

Uslijedila je lančana reakcija igrača obje ekipe koji su se žestoko sukobili na terenu, zbog čega je sudac bio primoran prekinuti meč.

Zahvaljujući prisebnoj reakciji trenera i stručnih štabova obje ekipe, situacija se smirila, a utakmica nakon nekoliko minuta nastavljena.

Nakon toga su igrači obje ekipe na terenu proveli još dvadesetak minuta, da bi sudija 15 minuta ranije odlučio da svira kraj susreta, koji je na kraju završio bez golova 0:0.

Bila je ovo treća pripremna utakmica Željezničara na Zlatiboru i prva pripremna ovog ljeta u kojoj tim sa Grbavice nije upisao pobjedu.

Prije toga Plavi su savladali Rudar iz Plevlja i Kolubaru, te Igman iz Konjica na Grbavici.