Srbija razbila Švedsku, Portugal Češku, a Vaclik Ronaldov nos

Reprezentacija Srbije večeras je na Marakani sa 4:1 savladala Švedsku u 5. kolu Lige nacija.

Apsolutni heroj pobjede komšija večeras je bio Aleksandar Mitrović, koji je postigao hat-trick, te tako kreirao preokret nakon što su gosti stigli do vodstva u 15. minuti.

Tada je za Šveđane pogodio Claesson na asistenciju Kuluševskog, ali onda na scenu stupa Mitrović, te postiže golove u 18., 46. (prvi minut nadoknade) i 50. minuti utakmice za veliki preokret Srbije.

Pobjedu Orlova ovjerio je Lukić golom u 70. minuti, kada je postavio konačnih 4:1. Srbija je tako došla na diobu prvog mjesta grupe s Norveškom, pošto obje selekcije imaju po 10 bodova, a za tri dana imat će u Oslu međusobni okršaj za prvo mjesto i promociju u Ligu A.

U Ligi A je večeras Španija doživjela neočekivan poraz na domaćem terenu u Saragosi, gdje ju je savladala Švicarska s 1:2.

Akanji i Embolo su bili strijelci za Švicarsku, dok je jedini gol za Furiju djelo Jordija Albe.

U drugom meču ove grupe je Portugal u gostima razbio Češku sa 4:0, a meč je obilježila i povreda Cristiana Ronalda. Nakon žestokog sudara s golmanom Češke Vaclikom, stradao je nos Ronalda, iz kojeg je istekla velika količina krvi. Ipak, Ronaldo je nastavio meč s flasterom na nosu.

Strijelci za Portugal bili su Dalot (2x), Bruno Fernandes i Diogo Jota, piše SCsport.ba.