Sprema se erupcija podno Vezuva: Napoli je na korak do prvaka Italije

Fudbaleri Napolija savaladali su u 29. kolu talijanske Serije A u gostima ekipu Leccea rezultatom 2:1.

Poveli su gosti u 18. minuti. Sjajni defanzivac Kim Min-Jae je asistirao, a Giovanni Di Lorenzo pogodio mrežu protivnika.

U prvom poluvremenu Napolitanci su propustili još nekoliko veoma izglednih prilika, ali su na odmor otišli sa golom prednosti.

Ipak, veoma brzo u drugom dijelu domaćin dolazi do prednosti. Igrala se 52. minuta kada se u listu strijelaca upisao Federico Di Francesco.

Nakon toga tim Luciana Spallettija je krenuo još odlučnije, a do velikog trijumfa stižu u 64. minuti kada je Gallo pogodio vlastitu mrežu.

Napoli se tako vratio nakon poraza od Milana u prošlom kolu i lider je na tabeli sa 74 osvojena boda, 19 više u odnosu na drugoplasirani Lazio.