Spektakularna utakmica u Zenici: Zmajevi vodili, pa prokockali prednost

Spektakularnu utakmicu gledamo u Zenici u 4. kolu Lige nacija, a trenutno je rezultat u duelu BiH i Finske 2:2.

Ofanzivno su od prve minute krenuli Zmajevi, pa je Sanjin Prcić prijetio već u drugoj minuti. Uhvatio je volej na više od 25 metara, a lopta je otišla malo pored stative.

Uslijedio je korner za BiH, a nakon ubačaja Miralema Pjanića defanzivac Finske rukama na tlo obara Edina Džeku i to je penal za Zmajeve!

Pjanić je preuzeo odgovornost i u 5. minuti donio prednost našem državnom timu od 1:0. Ipak, Zmajevi su ekspresno upropastili fantastično otvaranje utakmice.

U 8. minuti Džeko glavom sa 6-7 metara šutira malo pored gola, a dvije minute poslije Finska poravnava na 1:1. Nakon akcije po desnoj strani sam u našem kaznenom prostoru je ostao Pukki te je nakon prizemnog ubačaja pogodio za 1:1. Asistirao mu je Kallman.

Osam minuta poslije BiH je mogla do vodstva, ali Duljevićev udarac iz neposredne blizine brani golman Finaca Hradecky! Uslijedio je kontranapad Finske preko Pukkija, koji ovaj put loptu prebacuje do Kallmana, Hadžikadunić stoji predaleko od njega i Kallman pogađa za 1:2…

Već u 23. minuti Luka Menalo je mogao poravnati, ali šutirao je malo pored gola. Međutim, do poravnanja BiH dolazi u 29. minuti. Pjanić je tada magičnim dodavanjem gotovo sa naše polovine izbacio Džeku oči u oči s Hradeckim, a bila je to šansa koju Dijamant ne propušta.

U VAR sobi se dugo provjeravalo da li je Džeko bio u ofsajdu, ali sudije su odlučile da nije i to je 2:2!

Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata.