Spektakl u Ligi Konferencija: Postignut najbrži hat-trick u historiji

Iako utakmica još nije završena, može se reći kako je belgijski Gent prvi četvrtfinalist ovosezonske Konferencijske lige jer u 70-oj minuti utakmice vodi sa 0:4 protiv Basaksehira u gostima.

Oni su na gostovanje u Istanbul kod Basaksehira došli nakon ne baš ugodnih 1:1 na domaćem terenu, no već do poluvremena su zakoračili u idući krug natjecanja.

Orban riješio utakmicu u tri minute

Naime, na poluvremenu su vodili 0:3, a sva tri pogotka postigao je isti igrač i to ne na bilo koji način.

Radi se o 20-godišnjem Nigerijcu Giftu Emmanuelu Orbanu, koji je postao strijelcem najbržeg hattricka u historiji UEFA natjecanja. Za to su mu trebale samo tri minute, budući da je poentirao u 31., 32. i 34. minuti susreta. Tačnije, tri minute i 24 sekunde.

Pogotke, od kojih je onaj za 0:2 uistinu sjajan, možete i pogledati. Prvi, drugi, treći.

Time je samo potvrdio sjajnu formu, budući da je prije samo tri dana postigao četiri pogotka u pobjedi njegove ekipe nad Zuite Waregemom (2:6).

Samo tri minute nakon ovog hattricka, Gent je postigao i četvrti pogodak te možemo reći kako je siguran u četvrtfinalu.

Salahu trebalo sedam, Daki devet minuta

Čisto za usporedbu, da vidite koliko je ovo nevjerojatno postignuće, možemo reći kako najbrži hat-trick Lige prvaka pripada Mohamedu Salahu, koji je u ovosezonskoj 1:7 pobjedi nad Rangersima tri pogotka postigao unutar sedam minuta.

U Evropskoj ligi je najbržeg strijelcu trebalo još više. Patson Daka iz Leicester Cityja to je napravio u devet minuta.

O ovom mladom Nigerijcu zanimljivog prezimena sigurno ćemo još jako puno čuti, piše N1