PET GOLOVA U KELNU Španija deklasirala Gruziju i zakazala klasik s Njemačkom u četvrtfinalu Eura

Fudbalske reprezentacije Španije i Njemačke igrat će u četvrtfinalu Evropskog prvenstva.

Španija je duel s domaćinom turnira zakazala nakon što je u osmini finala preokretom savladala Gruziju, najveće iznenađenje i debitanta na EURO-u, rezultatom 4:1.

Gruzijci su odlično počeli i u 18. minuti poveli autogolom Le Normanda. Bio je ovo prvi pogodak koji je Španija primila u četvrtom susretu na takmičenju.

Crvena furija je najviše pokazala u grupnoj fazi, a da ništa nije slučajno Španci su pokazali i protiv Gruzije, kada unatoč rezultatskom deficitu nisu pokazivali nervozu, niti odstupali od svog načina igre.

Španija je izjednačila u 39. minuti kada je mrežu Gruzijaca zatresao Rodri.

U 51. minuti Ruiz je kreirao preokret, a nakon kontranapada u 75. minuti Williams je efektno pogodio i riješio dileme oko pobjednika u Kelnu i putnika u četvrtfinale.

Do kraja je Olmo golom u 83. minuti postavio konačan ishod.

Nijemci i Španci odmjerit će snage 5. jula u Stuttgartu.

U drugom susretu četvrtfinala 6. jula sastaju se Engleska i Švicarska.

Osmina finala nastavlja se u ponedjeljak mečevima Francuska – Belgija (18 sati) i Portugal – Slovenija (21 sat).

U utorak igraju Rumunija – Nizozemska i Austrija – Turska, piše Faktor.