Španci pobijedili VAR i Norvežane i poveli Škote na EURO 2024

Fudbalska reprezentacija Španije savladala je kao gost Norvešku u derbi meču sedmog kola A grupe kvalifikacija i zajedno sa Škotima obezbijedila plasman na EURO 2024.

Utakmica na stadionu Uleval u Oslu završena je rezultatom 0:1.

Jedini gol postigao je Gavi u 49. minutu. Zapravo, priznat je tek četiri minuta kasnije.

Španija je bila bolja i u prvom poluvremenu, imala je posjed i nekoliko dobrih pokušaja, dok su Norvežani pretili preko svog najopasnijeg napadača Erlinga Haalanda.

Gosti su postigli gol u 20. minutu preko Alvara Morate, ali je on nakon VAR provjere poništen zbog ofsajda.

VAR je presudio i u 53. minutu, ali ovog puta u korist Španaca. Gol je u 49. minutu potigao mladi fudbaler Barcelone 19-godišnji Gavi, ali je čak četiri minuta analizirana situacija u VAR sobi prije nego što je njemački arbitar Thobias Stiler pokazao na centar – 0:1.

Nakon ove pobjede Španci su obezbijedili plasman na EURO 2024 zajedno sa Škotima. Dva kola prije kraja obje selekcije imaju po 15 bodova, pet više od Norvežana kojima je ostao još samo jedan meč.

U Grupi I Rumunija je u Bukureštu očekivano ubjedljivo savladala Andoru (4:0), dok je u Grupi E selekcija Poljske bez najboljeg igerača Lewandowskog razočarala osvojivši samo bod protiv Moldavije (1:1).

Rezultati i strelci: Norveška – Španija 0:1 (Gavi 49), Rumunija – Andora 4:0 (Stanciu 23, Giannis Hadji 28, Marin 44, Koman 59), Poljska – Moldavija 1:1 (Swiderski 53 – Nikolaesku 26), piše N1.