Ostalo

SP u sjedećoj odbojci: BiH slavila protiv SAD-a i upisala drugu pobjedu

Reprezentacija Bosne i Hercegovine zabilježila je drugu pobjedu savladavši selekciju Sjedinjenih Američkih Država (SAD) u drugom kolu Svjetskog prvenstva u sjedećoj odbojci 2022, čiji je domaćin Sarajevo.

Izabranici Ifeta Mahmutovića slavili su protiv Amerikanaca rezultatom 3:1 (25:17, 25:13, 24:26, 25:21), javlja Anadolu Agency (AA).

Reprezentativci SAD-a čuvali su blago vodstvo dobrim dijelom prvog seta, a Bosna i Hercegovina je prvi put povela kod rezultata 9:8. Nakon toga su još jednom prepustili vodstvo Amerikancima, a potom reprezentativci BiH igru stavljaju pod kontrolu. Set završavaju u svoju korist rezultatom 25:17.

U drugom setu apsolutna dominacija domaćina takmičenja, Amerikanci nisu uspjeli odgovoriti na sjajnu igru Bosne i Hercegovine koja set završava razultatom 25:13.

Nešto lošiji početak reprezentativaca BiH u trećem setu, a uzastopne greške bh. tima donijele su Amerikancima vodstvo od 2:7. Bosna i Hercegovina preuzima vodstvo 16:15. Činilo se da preuzimaju kontrolu nad trećim setom, ipak Amerikanci u vrlo uzbudljivoj završnici osvajaju treći set rezultatom 24:26.

Iako su bh. reprezentativci imali vodstvo dobrim dijelom četvrtog seta Amerikanci su ih vidno “namučili“, pa su tako došli i do izjednačenja 14:14. U nastavku serijom poena BiH stiže do vodstva 18:14 i polako susret privodi kraju. Rezultat četvrtog seta bio je 25:21, ukupno 3:1 za BiH.

Od zemalja regiona u okviru drugog dana Svjetskog prvenstva Hrvatska je danas poražena od Iraka rezultatom 3:1, dok je Srbija bila bolja od Japana slavivši sa 3:0.