ŠOK U DENVERU Nikola Jokić i Nuggetsi ispali iz doigravanja NBA lige

Košarkaši Denver Nuggetsa poraženi su na svom parketu u sedmoj utakmici konferencijskog polufinala Zapadne konferencije NBA lige od Minnesota Timberwolvesa.

Iako nije zaigrao u ovoj utakmici, naš Luka Garza je do sad dao solidan doprinos uspjehu Minnesote a očekujemo ga u finalnom dvoboju Zapada. Luka će biti prvi bh. igrač koji će zaigrati u konferencijskom finalu nakon Jusufa Nurkića koji na žalost nije imao priliku da osjeti čari finala 2019. zbog povrede. Tada je njegov Portland poražen s 4:0 u seriji od Golden Statea.

Konačnih 98:90 za gostujuću ekipu znači i da su se Nikola Jokić i prošlosezonski prvaci oprostili od doigravanja.

Minnesota je na poluvremenu bila u zaostatku od 15 poena, u trećoj četvrtini u zaostatku od 20 koševa, a početkom četvrte preuzela je vodstvo koje do kraja susreta nije ispuštala. Do noćas ni jedna ekipa u historiji NBA lige u sedmoj utakmici serije nije nadoknadila -15 s poluvremena.

Vođa Wolvesa Anthony Edwards bio je neprimjetan prvo poluvrijeme. Ubacio je tek četiri koša, podijelio tri asistencije i bio bez uhvaćene lopte u tom periodu. Do kraja susreta stigao je do učinka od 16 poena (šut iz igre 6/24), osam skokova i sedam asistencija, provokatorski mahnuo domaćoj publici dok je prenosio loptu preko centra i povukao Wolvese u njihovo prvo konferencijsko finale u posljednjih 20 godina.

Karl-Anthony Towns (12 skokova) i Jaden McDaniels (šest skokova) ubacili su po 23 koša za Minnesotu. Kod Denvera je sjajan bio aktualni i trostruki MVP lige Nikola Jokić s 34 poena. 19 skokova i sedam asistencija. Jamal Murray ubacio je 35. Ni jedan drugi igrač prošlosezonskih prvaka nije dodao više od sedam poena.

Minnesota će u konferencijskom finalu igrati protiv Dallas Mavericksa. Nepoznanica više nema ni na Istoku, gdje su Indiana Pacersi na gostovanju u sedmoj utakmici konferencijskog polufinala svladali New York Knickse 130:109. Za veliko finale igrat će protiv Boston Celticsa.