ŠOK NA BERNABEU Real žestoko pokraden protiv Cityja?!

Fudbaleri Real Madrida i Manchester Cityja remizirali su u prvom meču polufinala Lige evropskih prvaka - 1:1.

Real je na poluvremenu imao prednost, ali su gosti u nastavku stigli do izjednačenja, pa će odluka o finalisti pasti u revanšu koji je na rasporedu 17. maja na Etihade stadionu u Engleskoj.

Kraljevi su poveli u 36. minuti. Na asistenciju Camavinga spektakularan pogodak postigao je Vinicius Junior.

Gosti su izjednačili u 67. minuti. Kevin De Bruyne (Manchester City) je došao do lopte na rubu šesnaesterca i opucao iz prve bez oklijevanja. Courtois je bio bespomoćan i Kraljevi su morali na centar.

No, zanimljiv trenutak se desio neposredno prije gola.

U Realu su žestoko protestvovali jer su smatrali da je lopta nešto ranije izašla van terena, ali sudije nisu reagovale.

Nakon utakmice pojavio se snimak goal-line tehnologije koja je pokazala da je lopta zaista bila u autu.

No, VAR nije reagovao jer je napad Cityja bio prekinut, ali je Camavinga pogriješio i predao loptu u noge igraču Cityja.

“Za mene je lopta otišla u aut, ali prema sucu, nije. Ne razumijem zašto nisu koristili VAR”, rekao je Carlo Ancelotti nakon utakmice.