Sloboda dva puta vodila protiv Sloge, ali se na kraju morala zadovoljit bodom sa gostovanja

.Fudbaleri Sloge iz Doboja i Slobode iz Tuzle remizirali su 2:2 u duelu 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, koji se igrao u Modriči.

Sloboda je vodila dva puta, a Sloga se vraćala, pa je na kraju svakome pripao po bod.

Tim sa Tušnja sjajno otvara utakmicu i od treće minute vode pogotkom Stojana Vranješa, koji je glavom u mrežu pospremio centaršut Marka Pervana.

Nomnalni domaćini do poravnanja dolaze sa bijele tačke. Asistent kod gola za Slobodu, Pervan, u svom šesnaestercu ruši Đurića, a siguran izvođač kaznenog udarca bio je Krstovski.

Sloboda je i u nastavku bolja na početku poluvremena. Ovoga puta trebala im je samo minuta da postignu gol. Ivan Šubert, u 46. minuti, najbolje se snalazi u gužvi u šesnaestercu Sloge i trese mrežu. Sloboda je vodila 1:2.

Sloga do izjednačenja dolazi u finišu meča, nekon kornera u 86. minuti Miloš Nikolić je bio najprisebniji i obezbijedio svojoj ekipi bod. Gol je ostao u sjeni odluke sudije Frane Jelića da prethodno ne svira faul nad golmanom Slobode Bukvićem. Bilo je to konačnih 2:2.

U prvoj utakmici Igman je sa 3:1 na domaćem terenu obijedio Željezničar i pomjerio se sa dna tabele.