Košarka

Slaba partija Nurkića u porazu Portlanda, Harden ostvario triple-double

Sinoć je na NBA parketima odigrano pet utakmica, a košarkaši Philadelphije savladali su Portlanda rezultatom 105:95.

Utakmica je faktički riješena u prvom poluvremenu, nakon što su košarkaši Philadelphije stvorili prednost od 23 poena prednosti, a koliko su Blazersi pružili slabu partiju govori činjenica da su za 24 minuta ubacili samo 34 poena.

Bh. centar Jusuf Nurkić nije imao svoje večer. Za skoro 24 minute ubacio je tek 4 poena i skupio 11 skokova i siguno će željeti što prije zaboraviti slabo šutersko večer, naročito sa distance.

Najbolji pojedinac susreta bio je James Harden sa triple-double učinkom od 16 poena, 14 asistencija i 10 skokova, najbolji strijelac meča bio je Joel Embiid, koji je utakmicu okončao sa 32 poena i 9 skokova. Kod Portlanda Lillard je ubacio 25 poena, a pratio ga je Grant sa poenom manje, piše N1

Sa ovim porazom Portland je na omjeru 21:24 i nalazi se na poziciji broj 12 Zapadne konferencije, Philadelphia je druga na Istoku sa 29 pobjeda i 16 poraza.

U ostalim utakmicama Chicago je savladao Detroita 126:108, Bostonu je trebao produžetak da slomi otpor Golden Statea, Minnesota je savladala Toronta 128:126 u utakmici u kojoj nije nastupio Luka Garza, a Phoenix Sunsi su pobijedili Brooklyna 117:112.