Sjajan meč u Gradačcu: Željezničar nakon preokreta u polufinalu Kupa BiH

U Gradačcu je odigrana uzvratna utakmica četvrtfinala Kupa BiH, a sjajan meč Zvijezde i Željezničara je završen pobjedom gostiju 2:3.

Nije dobro počelo za Plave sa Grbavice. Zvijezda je već u drugoj minuti stigla u vodstv. Nakon velike pogreške golmana Vedada Muftića, Mujagić je zatresao mrežu. Poslije pogotka, Željo je krenuo u ofanzivu. Prvo je zaprijetio Santos, ali neprecizno da bi sjajnu priliku malo kasnije imao Hodžić no njegov udarac brani golman Dabić.

Kreirao je Željo nekoliko prilika, ali mrežu u prvom dijelu nisu mogli zatresti. Najbliži poravnanju bio je Cocalić koji sa samo nekoliko metara glavom šutira pored gola.

U 34. minuti zaprijetili su domaći. Huseinbašić je dobrim udarcem pogodio samo vanjski dio mreže. Golman Zvijezde je pružio fantastičnu partiju u prvom dijelu. Malo prije kraja poluvremena Drljo je dva puta zaprijetio, ali Dabić je bio siguran.

Drugo poluvrijeme Zvijezda započinje na odličan način. Huseinbašić je matirao Muftića za 2:0 i veliko slavlje u Gradačcu. No, samo tri minute kasnije Štilić postiže gol za 2:1 lijepim udarcem sa distance. U 50. minuti Štilić postiže svoj drugi gol na utakmici i poravnava rezultat.

Nakon drugog Štilićevog gola počele se varnice na terenu, no, sve se brzo smirilo. Santos i Amoah su imali dobre šanse, ali je izostala realizacija.

U 77. minuti sve je bilo gotovo. Šehić je zatresao mrežu Zvijezde za potpuni preokret ekipe Edisa Mulalića. Do kraja je još zaprijetio Amoah, ali bez uspjeha. Željezničar se sa ukupnih 3:5 prošao u polufinale Kupa i pridružio se Veležu, Tuzli i Zrinjskom.