Široki nakon prave drame savladao Igman

Fudbaleri Širokog Brijega uspjeli su savladali Igman u posljednjoj utakmici 12. kola Premijer lige BiH.

Utakmica za koju se činilo da će ubjedljivo pripasti Širokobriježanima, na kraju se pretvorila u pravu dramu i završena je pobjedom domaćeg tima rezultatom 3:2.

Do prvog gola Široki Brijeg je stigao u 38. minuti kada je Lukić pogodio za 1:0 i ujedno postigao i jedini pogodak u prvom poluvremenu.

Početkom drugog poluvremena, tačnije u 56. minuti Širokobriježani stižu i do drugog gola, a njega je postigoa Vukoja.

Igrala se 73. minuta kada je tim sa Pecare postigao i treći gol, a on je bio djelo Kpana nakon fantastične akcije, te je izgledalo da Igman nema nikakve šanse da se vrati u meč.

Ipak, gosti u 82. minuti sa bijele tačke smanjuju na 3:1, a onda u samom finišu Ramić postiže drugi gol i utakmica dobija potpuno neizvjesnu završnicu.

Širokobriježani su naposljetku sačuvali prednost i slavili pobjedu rezultatom 3:2, što im je omogućilo da i 12. kolo završe kao prvoplasirani tim, piše Sport1.