Bećiragić zadovoljan: Znali smo da će Mađari prije ili kasnije morati popustiti

Selektor košarkaških Zmajeva Adis Bećiragić bio je vidno zadovoljan predstavom koju su danas u Kelnu pružili njegovi puleni i trijumfovali nad Mađarima rezultatom 95:85.

Utakmica je bila upravo onakva kakvu smo i očekivali. To je ekipa koju je vrlo teško uhvatiti, jer nema ni glave ni repa – kazao je Bećiragić.

Ističe kako je sa svojim igračima govorio o tome da se utakmica mora igrati cijelih 40 minuta, te da je znao da će Mađari prije ili kasnije morati popustiti.

Zahvalio je svima onima koji su mu iskazali saučešće zbog smrti majke i bili jučer na njenoj dženazi.

Na pitanje šta očekuje od narednog protivnika Zmajeva, selekcije Njemačke za dva dana, kazao je da se nada da ćemo, ako bude podrške naših navijača u dvorani, igrati puno bolje jer oni našim igračima daju dodatnu motivaciju.

– Svjesni smo da organizator ima određene prednosti. Nadam se da ćemo igrati dobro i da možemo pobijediti – govori Bećiragić.

Na pitanje šta je presudilo u današnjoj pobjedi nad Mađarima, kazao je kako su u našim redovima znali da će Mađari igrati sporo, da će nas udvajati, tjerati na greške.

– Mi smo u prvom poluvremenu i ušli u taj njihov ritam, ali smo znali da će naš kvalitet doći do izražaja, ako ne budemo pravili one naše samoubilačke greške. I na kraju je naš kvalitet došao do izražaja – zaključio je Bećiragić.