Sead Kolašinac pitao njemačkog novinara nakon pobjede: Sjećaš li se šta je bilo prije 27 godina?

Atalanta je sinoć sa ubjedljivih 3:0 savladala Bayer Leverkusen i osvojila Europa Ligu, a doprinos je dao i bh. reprezentativac, Sead Kolašinac.

Sead Kolasinac

Sead Kolašinac je igrao prvo poluvrijeme koje je završeno rezultatom 2:0. Nakon meča je Kolašinac govorio za Canal+.

“Bila je fantastična utakmica. Od prve minute smo pokazali da želimo pobjedu i bili smo odlično pripremljeni na sve. Pristup je bio sjajan, trener nam je rekao šta da radimo i da možemo biti opasni ako budemo oprezni. Tako je i bilo.

Uvijek je posebno igrati u finalu. Svakako, Leverkusen je bio veoma jak ove sezone, bez ijednog poraza. Ali, finale je 90 ili 120 minuta. Znali smo s kim igramo i da ćemo imati svoju šansu. Na kraju, trofej smo osvojili potpuno zasluženo i jako smo sretni zbog toga”, kazao je Kolašinac.

Za njemačke medije priznao je da je mislio na meč Schalkea u finalu Kupa Uefa prije 27 godina kada je matični klub Kolašinca savladao Inter na penale.

“Šta je bilo prije 27 godina?” pitao je Kolašinac novinara koji je potvrdio spomenutu utakmicu.

“Mislio sam na tu utakmicu uoči našeg finala” rekao je Kolašinac. “Jako sam ponosan”.

Kolašinac je bio povrijeđen od početka aprila, ali je stisnuo zube i odigrao sjajno prvo poluvrijeme.

Na početku drugom dijela je izašao iz igre, a ponovo se držao za mišić i vjerovatno se radi o obnovi povrede.

Pored trofeja Europa Lige, Kolašinac ima jedan FA Kup sa Arsenalom i dva Superkupa Engleske.