Legendarnom brazilskom treneru Luizu Felipeu Scolariju ne dopada se ideja da novi selektor njegove zemlje postane Španac Luis Enrique.

Navodno, Fudbalski savez ove zemlje dogovorio je s Enriqueom ugovor do 2026. godine.

– Šta je osvojio da bi dobio povjerenje da vodi Brazil? Mora da ima učinak.

On je veoma dobar, ali je izgubio sve. Šta znači da je dobar – pitao je javno Scolari, nekad i sam selektor Brazila.

Luis Enrique ima 52 godine i do sada je trenirao Romu, Celtu, Barcelonu i reprezentaciju Španije, prenosi Sportklub.

Trofeje ima s Kataloncima, jednom je osvojio Ligu prvaka, dva puta Primeru, tri puta Kup kralja…

Njegov posljednji trenerski angažman bila je reprezentacija Španije koju je napustio poslije neočekivane eliminacije od Maroka u osmini finala Svjetskog prvenstva u Kataru.