Scene koje su šokirale planetu: Pogledajte šta je na klupi radio Pep Guardiola

Manchester City u derbiju Premier lige pregazio je Liverpool, a Pep Guardiola nije štedio s provokacijama na račun suparnika.

Aktuelni engleski prvak Manchester City pregazio je Liverpool 4:1 u derbiju Premier lige, a trener domaćih Pep Guardiola nije krio koliko mu je značila ova pobjeda.

Što pobjeda, slavio je svaki gol kao da je osvojio Ligu prvaka, ali ne čudi s obzirom na važnost ovog susreta. Nova tri boda ostavila su ga u utrci s Arsenalom za naslov, a Liverpool poslala u neizvjesnu borbu za Ligu prvaka.

Poveli su gosti preko Salaha već u 17. minuti, međutim taj gol samo je razbudio prvaka jer su desetak minuta izjednačili i posljedično lansirali vlastitog šefa u orbitu. Guardiola je gol proslavio provocirajući rezerviste Redsa, koji su baš u tom trenutku prolazili kraj njega.

Najprije je pružio ruku Tsimikasu, koji ga je samo pogledao, a zatim ju uvalio uspješno Arthuru koji mu je uzvratio. Vjerovatno u šoku jer bi ga u bilo kojem drugom trenutku odgurnuo.

“Ne znam kako ga Tsimikas nije odgurnuo“, pišu revoltirani navijači gostiju po društvenim mrežama.