Sarajevo u sudijskoj nadoknadi došlo do boda u derbiju protiv Borca

U narednom kolu Borac dočekuje Željezničar, a Sarajevo će gostovati Posušju.

Fudbaleri Sarajeva i Borca remizirali su večeras u derbiju 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 1:1, a Bordo tim je izbjegao poraz u posljednjim trenucima meča.

Samo što je krenuo susret, Borac je poveo 1:0. Strijelac je bio Nišić, a igrači Sarajevo kao da su uhvaćeni nespremni.

Blagaić je uposlio Nišića koji se sjurio ka golmanu Šahinoviću i zakucao loptu u mrežu za 0:1, igrala se 2. minuta sureta.

Sarajevo je u 6. minuti uzvratilo preko Hasića, a ovaj je šutirao iz slobodnog udarca s 20-ak metara, ali je stativa bila saveznik Borca. Ostaje 0:1 za goste.

Na otvaranju drugog dijela Penaranda atraktivno pokušava, ali neuspješno.

Dobru priliku imalo je Sarajevo u 50. minuti. Hasić je već bio savladao Mijatovića, ali je Herrera spasio. Blagaić je potom šutirao sa 25 metara u 64. minuti, Šahinović nesiguran ali na njegovu sreću prati Aničić i izbija ispred Lukića. Malo potom je pokušao Nišić, lopta ide preko gola.

U 71. minuti Herrera iz slobodnjaka šutira, Šahinović uz malu nesigurnost brani. Dobar pokušaj sa oko 20 metara Čatakovića u 72. minuti, ali pored gola. Sve je mogao riješiti Lukić, kojem se iznenada ukazala šansa u 74. minuti.

Sarajevo je bacilo sve karte u napad. Domaćin je imao igrača više jer je Pejović dobio direktan crveni karton u 82. minuti. Dobru šansu da izjednači Sarajevo je imalo u 88. minuti, no rezervista Kyeremeh iz dobre pozicije šutira malo pored gola.

U nadoknadi uigrana akcija iz slobodnog udarca, Mustafić je propustio loptu, a Beganovićev udarac izblokiran. I onda u nadoknadi Aničić se dobro snalazi i šalje loptu u mrežu Banjalučana.

Borac dočekuje Željezničar, a Sarajevo će gostovati Posušju u narednom kolu.

Borac je ostao lider s 30 bodova, dok je Sarajevo trećeplasirano s 24.