Samo jedan Zmaj je dobio prolaznu ocjenu protiv Slovačke

Slovačka je večeras u Bratislavi u meču drugog kola grupe J kvalifikacija za EURO pobijedila BiH rezultatom 2:0.

Selektor Faruk Hadžibegić je izveo identičnu postavu kao protiv Islanda i Slovaci su već u prvom poluvremenu imali spreman odgovor.

Domaći su poveli u 13. minuti kada je Mak matirao nemoćnog Šehića.

Selekcija Slovačke je bolju igru u prvom poluvremenu krunisala novim golom u 40. minuti. Strijelac je bio Haraslin.

Hadžibegić je na poluvremenu promijenio i formaciju u 4-4-2 ubacio Cimirota umjesto Miličevića, a naš tim je zaigrao mnogo bolje.

Zmajevi su u 66. minuti imali veliku šansu da smanje rezultat. Dedić je odlično centrirao, ali Demirović nije uspio pogoditi iz izgledne situacije.

BiH je imala još nekoliko dobrih napada, međutim domaći su u defanzivi bili sjajni.

Slovaci su u 76. minuti mogli do trećeg gola, ali Suslov je propustio veliku šansu.

Slovačka nakon dva odigrana kola ima četiri boda i druga je na tabeli, dok su Zmajevi treći sa tri boda.

Prema Sofascoreu, samo jedan igrač BiH dobio je ocjenu 7 ili više, a radi se o Amaru Dediću.