Said Hamulić u nemilosti, trener ga ponizio

Fudbaleri Toulousea upisali su petu pobjedu u posljednjih šest odigranih utakmica. Sjajna forma Toulousea nastavila se u ligaškom susretu (23. kolo) protiv Rennesa. Domaći tim slavio je pobjedu rezultatom 3-1.

Toulouse je pitanje pobjednika riješio u prvom poluvremenu. U 26. i 27. minuti dva brzinska pogotka postigli su Ratao i Aboukhlal, a već u 37. bilo je velikih 3-0. Treći pogodak za domaće postigao je Dallinga.

Upravo je napadač Toulousea Dallinga glavna konkurencija potencijalnom bh. reprezentativcu Saidu Hamuliću, koji je ovog januara stigao u francuski klub iz poljskog Stala.

Gosti su preko Rouaulta (autogol) uspjeli smanjiti na 3-1 u 55. minuti utakmice. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Said Hamulić ponovo je bio u nemilosti trenera Montaniera. Iako je imao “pobjedu u šaci”, trener Toulousea nije dao šansu potencijalnom bh. reprezentativcu u drugom poluvremenu. Umjesto njega, u igru je ubacio drugog napadača, Japanca Onaiwu.

Nadamo se da će Hamulić uspjeti izboriti korektnu minutažu kako bi pokazao šta zna na terenu.