Rožman nakon debakla protiv Širokog Brijega: Igrači su bježali od lopte!

Nakon što su im fudbaleri Širokog Brijega održali pravi čas modernog fudbala i pobijedili sa 1:3 na Koševu, a mogli su i ubjedljivije, trener Sarajeva Simon Rožman, čini se, i dalje ima plan kako dalje:

Ilustracija

-Čestitao bih ekipi Širokog Brijega na pobjedi. Igrali smo solidno u prvom poluvremenu i nismo gostima ništa dozvolili da uradi. Potom nas je presjekao eurogol početkom drugog poluvremena. Igrači su bježali od lopte. Imali smo premalo tranzicija i puno toga nije valjalo. Ova utakmica nije bila na nivou na kojem očekujemo da budemo”, rekao je Rožman.

Dodao je i kako očito lakše igrati i braniti se, nego napadati:

“Vidi se da su sve ekipe tokom zimske pauze radile veoma puno u fazi odbrane. A ko ima više loptu u nogama, taj i više griješi. Ali ok, mi želimo ići tim smjerom. Drugo rješenje je da svi sjednemo u svoj šesnaesterac i čuvamo ‘nulu’. Ovo je bio definitivno bolan poraz za nas, kazao je Rožman.