Remi Vest Hema i Čelsija u londonskom derbiju

Fudbaleri Vest Hema i Čelsija odigrali su danas u Londonu neriješeno 1:1, u utakmici 23. kola Premijer lige.

Čelsi je poveo u gradskom derbiju u 16. minutu. Centaršut je uputio Enco Fernandes, a sam pred golom se našao Žoao Feliks, kojem nije bilo teško da savlada golmana Vest Hema Lukaša Fabijanskog.

Domaći tim je izjednačio u 28. minutu, kada je gol postigao bivši igrač Čelsija Emerson, nakon asistencije Džaroda Bouena.

Mogao je Vest Hem da dođe i do sva tri boda, ali je gol Tomaša Součeka iz 82. minuta poništen, zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se poslije slobodnog udarca našao Deklan Rajs.

Čelsi je poslije trećeg uzastopnog remija na devetom mjestu Premijer lige sa 31 bodom, dok je Vest Hem na 15. mjestu sa 20 bodova.

U sljedećem kolu Čelsi dočekuje Sautempton, a Vest Hem gostuje Totenhemu, javlja Beta.