Real vodio, ali onda je De Bruyne doveo City na korak do finala

Real je na poluvremenu imao prednost, ali su gosti u nastavku stigli do izjednačenja

Fudbaleri Real Madrida i Manchester Cityja remizirali su u prvom meču polufinala Lige evropskih prvaka 1:1.

Real je na poluvremenu imao prednost, ali su gosti u nastavku stigli do izjednačenja, pa će odluka o finalisti pasti u revanšu koji je na rasporedu 17. maja na Etihade stadionu u Engleskoj.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli previše uzbuđenja, a Real je praktično poveo iz prvog udarca u okvir gola.

City je na startu meča i većim dijelom prvog poluvremena djelovao opasnije i konkretnije, ali su Kraljevi poveli u 36. minuti. Na asistenciju Camavinga spektakularan pogodak postigao je Vinicius Junior.

U nastavku meča Manchester je krenuo po gol(ove). Već u 47. minuti Ilkay Gundogan je pokušao s vrha šesnaesterca pasom pronaći nekoga od saigrača, ali je obrana Reala presjekla loptu u korner. Tri minute kasnije prilika i za Real.

Karim Benzema je u šesnaestercu primio loptu i šutirao, ali je odbrambeni igrač klizećim startom blokirao šut.

U 55. i 57. minuti prijetili su De Bruyne i Erling Haaland, ali promjene rezultata nije bilo.

Gosti su izjednačili u 67. minuti. Kevin De Bruyne (Manchester City) je došao do lopte na rubu šesnaesterca i opucao iz prve bez oklijevanja. Courtois je bio bespomoćan i Kraljevi su morali na centar.

Real je najbolju priliku za pobjedu imao u 90. minuti, ali je topovski udarac Tchouamenija odbrani Ederson.