Real Madrid razbio Barcu u finalu Superkupa (VIDEO)

Fudbaleri Real Madrida u finalu Superkupa Španije savladali su Barcelonu rezultatom 4:1. Tako su Kraljevi stigli do 13. titule osvajača Superkupa.

Dosta uzbuđenja viđeno je u prvih 45 minuta, a svakako da je prvi dio obilježio Vinicius Junior sa hat-trickom.

Poveo je kraljevski klub preko Brazilca u sedmoj minuti nakon asistencije Bellinghama.

Tri minute kasnije Rodrygo je asistent, a Vinicius postigao drugi gol.

Nakon toga Ferran Torres je mogao umanjiti prednost protivnika, ali je njegov udarac završio na prečki. Ipak, ono što nije uspio Ferran jeste Lewandowski i to u 33. minuti susreta.

Eurogol Lewandowskog možete pogledati OVDJE.

Sjajno prvo poluvrijeme kompletirao je Vinicus golom sa bijele tačke u 39. minuti susreta.

Kraljevski tim je nastavio igrati na sjajan način i u drugom dijelu. Nakon nekoliko propuštenih prilika Rodrygo je pogodio u 64. minuti nakon pasa koji mu je poslao Vinicius Junior.

Gol Rodryga možete pogledati OVDJE.

Nakon toga je prijetio i Rodrygo. Nanizao je nekoliko fudbalera Barcelone, izašao sam pred Penu, ali je golman Blaugrane intervenisao.

Barcelona je u 71. minuti ostala sa igračem manje, a crveni karton, odnosno drugi žuti zaradio je Ronald Araujo.

Na drugoj strani prijetio je Joao Felix, ali je njegov udarac zaustavio Kepa.

Za Real Madrid je ovo 13. trofej Superkupa Španije. Barcelona je ostala na 14.