Real Madrid je novi klupski prvak svijeta: Peti put podižu ovaj trofej

U finalu klupskog Svjetskog prvenstva u Rabatu sastali su se Real Madrid i Al-Hilal, a španski tim je na kraju bio bolji te peti put u historiji osvojio ovaj trofej.

U prvom poluvremenu Real je imao veći posjed lopte i više udaraca na gol protivnika, a prvu ozbiljniju priliku Madriđani su pretvorili u gol već u 13. minuti. Karim Benzema je dodao loptu Viniciusu koji preciznim šutem trese mrežu Al-Hilala.

Nekoliko minuta kasnije, Real je povećao vodstvo. Odbijenu loptu dočekao je Valverde i sjajnim udarcem pogodio za 2:0.

Polovinom prvog dijela saudijski tim uspijeva samnjiti rezultat. Lošu postavku odbrane Reala koristi Marega u 26. minuti i nakon solo akcije matira Lunina. Marega je zaprijetio i u 36. minuti, ali šut je završio pored gola.

Sve je bilo riješeno u 56. minuti. Opet su kombinirali Vinicius i Benzema, ali je ovaj put Brazilac sjajno asistirao Francuzu koji neometan šalje loptu u mrežu.

Međutim, španski tim se nije zaustavio na tome. Četiri minute kasnije Valverde postiže svoj drugi gol na utakmici, a četvrti za Real. U 63. minuti Al-Hilal preko Luciana Vietta smanjuje na 4:2. U 69. minuti Vinicius sjajnu partiju kruniše novim pogotkom za 5:2 na asistenciju Ceballosa. Ni tu nije bio kraj veoma zanimljivog susreta jer je u 79. minuti Vietto smanjio vodstvo Madriđana na 5:3.

Ovo je Real Madridu peti trofej svjetskog klupskog prvaka.