Tenis

Rafael Nadal preokretom do drugog kola Mastersa u Rimu

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u drugo kolo Mastersa u Rimu, pošto je danas u prvom kolu pobijedio Belgijanca Zizu Bergsa.

Rafael Nadal

Morao je da napravi preokret u duelu sa Bergsom, ali je nakon dva sata i 47 minuta slavio rezultatom 4:6, 6:3, 6:4.

Nadal je prvi stigao do brejka u prvom setu i poveo je 3:1. Međutim, Bergs je odmah vratio brejk, igrao u nastavku dobro u svojim gemovima i na kraju u devetom gemu napravio novi brejk. Nakon toga je servisom potvrdio osvajanje prvog seta.

Rani brejk je Nadal napravio i u drugom setu, spasio je jednu brejk loptu u petom gemu, zatim još jednu u devetom u kome je servirao za set i uveo duel u treći set.

I u trećem setu slična priča. Rani brejk Nadala, velika borba, spašene tri brejk lopte u šestom gemu i onda servisi za pobjedu.

Nadala u drugom kolu čeka duel sa sedmim nosiocem Hubertom Hurkaczem i biće to prvi susret dva tenisera.