Sport

Rade Krunić - švicarski ključ Stefano Piolija: Milan rutinski savladao Dinamo u Ligi prvaka

Fudbaleri Milana rutisnki su slavili pobjedu nad zagrebačkim Dinamom u drugom kolu Lige evropskih prvaka.

Na kraju je bilo 3:1.

Kraj prvog poluvremena i početak drugog su bili kobni za Modre iz Zagreba. Prvo je u finišu prvog dijela igre Josip Šutalo oborio u šenaestercu igrača Milana, a sudija je pokazao na bijelu tačku sa koje je bio siguran Giroud. Već na startu drugog poluvremena Leao je upitio cetaršut, a na pravom mjestu bio je Saelemaekers koji je postigao gol za 2:0.

U 56. minuti Mislav Orišić je smanjio prednost na 2:1, nakon asistencije Brune Petkovića. Konačnih 3:1 postavio je Pobega u 77. minuti.

Od 70. u igru je ušao i naš Rade Krunić kojeg je komentator nazvao “švicarskim ključem trenera Stafano Piolija”.

Drugi meč u ovom terminu su odigrali Shaktar i Celtic koji su podijelili bodove. Prvo je Bodarenko psotigao autogol za vodstvo Celtica od desete minute, da bi u 29. minuti Mudryk postigao gol za 1:1.