PSG na krilima Mbappea upisao pobjedu na otvaranju Lige prvaka

Fudbaleri PSG-a savladali su ekipu Juventusa u prvom kolu grupne faze Lige prvaka rezultatom 2:1.

Furiozno su krenuli domaći na Parku prinčeva. U prvoj pravoj akciji Neymar je uposlio Mbappea sjajnim dodavanjem, a ovaj proslijedio loptu u mrežu za rano vodstvo domaćih. Igrala se peta minuta. Gol Mbappea pogledajte OVDJE.

PSG je tražio i dvostruko vodstvo, a ono je došlo u 22. minuti utakmice. Mbappe je odigrao sjajan dupli pas sa Hakimijem i sa desetak metara iz centralne pozicije drugi put matirao Perina. Drugi gol Kyliana Mbappea pogledajte OVDJE.

Jedina opasnost po gol domaćih došla je u 19. minuti kada je Cuadrado centrirao na peterac, na pravom mjestu bio Milik, koji je šutirao glavom, ali je sjajnom intervenciom odbranio Donnarumma.