Prije jedanaest godina Džeko je sa Manchester Cityjem ušao u historiju

Prije tačno 11 godina Manchester City je na krilima Edina Džeke i Sergija Aguera osvojio svoju prvu titulu u domaćem prvenstvu nakon 1968. godine.

U posljednjem kolu Građani su na svom terenu dočekali QPR i jurili pobjedu koja bi im osigurala osvajanje titule. City je osluškivao rezltat sa meča Sunderlanda i Manchester Uniteda budući da je ekipa predvođena Sir Alexom Fergusonom imala isti broj bodova kao i gradski rival.

Sve je dobro krenulo za Građane, poveli su u prvom poluvremenu, no, onda se dogodio neobjašnjivi pad u igri. QPR je preokrenuo rezultat i u posljednjih deset minuta je viđena prava drama. U međuvremenu je United poveo tako da je ekipa Roberta Mancinija morala svim silama krenuti po trijumf.

Talinanski stručnjak je sa klupe u igru poslao sve ofanzivce koje je imao na raspolaganju, pa tako i bh. fudbalera Edina Džeku. Dijamant je bio jedan od glavnih protagonista preokreta. Pogodio je u 92. minuti za 2:2, a onda učestvovao u spektakularnom pogotku Aguera za 3:2 u sudijskoj nadoknadi za veliko slavlje navijača Cityja i prvu titulu otkada su na čelo kluba stigli bogati šeici.