PREMIJER LIGA BiH Novi poraz Sarajeva, Sloboda pregazila Igman

Fudbaleri Leotara na sjajan način okončali su jesenju polusezonu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, pošto su danas na Policama sa 2:0 savladali Sarajevo.

Nakon što su propustili nekoliko prilika u prvom dijelu, odlično Leotar ulazi u drugo poluvrijeme i već u 48. minuti stiže do vodstva. Fenomenalni Pervan je centrirao, lopta nije nikoga dirala i završila je u mreži za 1:0.

Nastavio je Leotar i nakon toga sa odličnom igrom, a Pervan u 61. minuti postiže maestralan gol. Sjajno je pervario Abubakara i onda odličnim udarcem loptu od prečku zakucao u gol sa 17 metara za konačnih 2:0.

Ekipa tuzlanske Slobode danas je u Banovićima stigla do jako vrijedne pobjede u borbi za opstanak, pošto je u 19. kolu Premijer lige sa 5:1 savladala Igman iz Konjica.

Tuzlaci su poveli u 38. minuti. Stojan Vranješ je proigrao Saida Husejinovića, a nakon njegovog udarca loptu u svoju mrežu skreće Elvir Duraković i to je 1:0. Već u 47. minuti Kemal Osmanković nakon prekida pogađa za 2:0, a tome je prethodio centaršut Husejinovića i loša reakcija Bodula.

Do trećeg gola Tuzlaci stižu već u 50. minuti kada je opet Husejinović ubacio, a Amer Dupovac nespretno poslao loptu u svoju mrežu.

U 54. minuti je dosuđen i penal za Slobodu, a siguran je s bijele tačke bio Mehmedović za velikih 4:0, piše SC Sport.

Kasnije je došlo i do blagog opuštanja Tuzlaka, pa je u 73. minuti Igman smanjio na 4:1 preko Almira Ćubare. Stoper Igmana je pogodio glavom nakon ubačaja Senada Kašića. Konačnih 5:1 je u sudijskoj nadoknadi postavio Nikola Komazec.