Postoji samo jedna riječ za ovo što je Lewandowski napravio

Robert Lewandowski inače nije sebičan kao ogromna većina ostalih velikih golgetera. O tome svjedoče i brojke. U karijeri je postigao 614 golova, ali ih je i namjestio mnogo, 172. No, na senzacionalne dodavačke sposobnosti zaboravio je u 76. minuti iznimno važnog derbija 30. kola La Lige.

Barcelona je na svom terenu protiv Atletica morala pobijediti jer je kiksevima u zadnja dva kola ogromnu prednost na vrhu La Lige ispred aktualnog prvaka Reala s 13 istopila na 9 bodova, a usput tri tjedna nije zabila gol. Barca je u obje te prvenstvene utakmice protiv Girone i Getafea, klubova iz donjeg dijela tablice, igrala 0:0, a istom razdoblju je debaklom (0:4) na svom terenu protiv Reala ispala iz Kupa kralja. Barca je dakle trećeplasirani Atletico dočekala u rezultatskoj i golgeterskoj krizi.

Za završetak prve se u 44. minuti pobrinuo Ferran Torres u 44. minuti, pa je Barcelona do spomenute 76. minute vodila 1:0. No, tada je Barcin najbolji strijelac, koji je ove sezone postigao 27 golova, ali je i sam već tri utakmice bez gola, nevjerojatnom sebičnošću propustio upisati osmu asistenciju sezone. Lewandowski je pobjegao obrani Atletica i sa saigračem Raphinhom izašao sam na golmana Jana Oblaka.

Golman Atletica je istrčao izvan kaznenog prostora i zatvorio kut poljskom golgeteru. Lewandowski je tada, umjesto da proigra potpuno usamljenog suigrača za lagano poentiranje, odlučio pucati s 25 metara. Promašio je cijeli gol, a Raphinha je u ljutnji i nevjerici pao na koljena, prenosi Index.

Lewandowski je odmah dobio žestoke kritike za sebičnost na društvenim mrežama, a jednako je stroga prema njemu i Marca. “Za ono što je napravio Lewandowski nema opravdanja. Pucao je iz daljine umjesto da doda potpuno samom Raphinhi pred golom. Za to postoji samo jedna riječ. Neoprostivo.”