Poraz Portlanda od najboljeg tima Zapada: Solidna partija Nurkića

Košarkaši Phoenix Sunsa pobijedili su na domaćem parketu ekipu Portland Trail Blazersa rezultatom 102:82 te su tako još jednom potvrdili zašto su trenutno najbolji tim Zapadne konferencije NBA lige.

Favorizovani Sunsi su od početka utakmice krenuli žestoko i prednost je nemilosrdno rasla sve do odlaska na odmor kada je bilo 61:40 za domaće.

Blazersi su otpor počeli pružati tek u drugom poluvremenu kada su i bili ravnopravan rival, ali sve to nije bilo ni blizu dovoljno da izbjegnu sasvim zaslužen poraz u Phoenixu.

Booker je bio najbolji igrač Sunsa s 24 poena, dok je Paul dodao 15. Najefikasniji kod oslabljenih Blazersa bio je Grant s 14 poena, a solidnu partiju za svoju minutažu pružio je i bh. reprezentativac Jusuf Nurkić. Naš centar je na terenu proveo 22 minute te je za to vrijeme imao osam poena i sedam skokova.