Pogledajte nevrijeme koje je prekinulo meč Njemačke i Danske (FOTO+VIDEO)

Utakmica između Njemačke i Danske u osmini finala Evropskog prvenstva prekinuta je u finišu prvog dijela zbog pravog nevremena.

Duel je počeo u ugodnim vremenskim uslovima, ali se sve ubrzo promijenilo. Igrao se 35. minut kada se čuo jak udar, a ispostavilo se da je u pitanju udar groma koji je prestrašio nekolicinu navijača i igrača.

Uslijedila je grmljavina i obilne kišne padavine, nakon čega je sudija Michael Oliver odlučio prekinuti utakmicu i povući nogometaše u svlačionicu.

Oficijelno objašnjenje je da je utakmica suspendovana zbog vremenskih neprilika, što prilično rijetko viđamo, posebno na ovakvom nivou nogometa.

Inače, u trenucima prekida igrao se 36. minut, a rezultat je 0:0 uprkos odličnim prilikama za Njemačku koja je dominirala od samog starta.