Pogledajte kako je Crvena zvezda na šokantan način ispala iz Lige prvaka

Crvena zvezda je nakon velike drame na prepunoj Marakani odigrala 2:2 s Maccabijem iz Tel Aviva u uzvratnoj utakmici play-off za ulazak u skupine LP-a te s ukupnih 5:4 ispala iz Lige prvaka. Svoj put će nastaviti u Evropa ligi.

Podsjetimo, prva utakmica završila je 3:2 pobjedom Maccabija u Tel Avivu. Dva gola za izraelsku ekipu zabio je Frantzdy Pierrot, a treći je dodao Tjaronn Chery. Strijelci za Crvenu Zvezdu bili su Aleksandar Pešić i Guelor Kanga. Jedan od njih zabio je i u današnjoj utakmici.

Bio je to Pešić koji je u 27. minuti doveo Zvezdu u vodstvo, a onda je u 43. minuti Mirko Ivanić zabio za 2:0. Činilo se da će Zvezda na odmor otići s velikim vodstvom, ali onda je uslijedio šok 5. minuti sudijske nadoknade prvog dijela. Milan Borjan u nekoliko je minuta prošao put od heroja do tragičara.

Činilo se da će Zvezda na odmor otići s velikim vodstvom, ali onda je uslijedio šok 5. minuti sudijske nadoknade prvog dijela. Milan Borjan u nekoliko je minuta prošao put od heroja do tragičara.

Kanadski Srbin odbranio je udarac Dolevu Hazizi, ali je u nastavku akcije primio pacerski gol kod kojeg je morao bolje reagirati. Naljutio je i saigrače, ali povratka nije bilo, na odmor se otišlo s 2:1.

U drugom dijelu gledali smo relativno miran susret, bez puno uzbuđenja, a onda je u 90. minuti Milan Pavkov loše reagirao nakon jednog ubačaja Izraelaca i matirao svog golmana neodbranjivim autogolom. Zvezda se tako oprostila od Lige prvaka.