Pogledajte cifru koju je Manchester City zaradio osvajanjem trostruke krune

Manchester City sinoć je prvi put u historiji postao prvak Evrope. U finalu ovosezonskog izdanja Lige prvaka savladao je milanski Inter 1:0 golom Rodria u 68. minuti.

City je tako upotpunio uspješnu sezonu u kojoj je osvojio i Premier ligu i FA kup.

Tri osvojena naslova u klupsku kasu Građana stavila su oko 330 miliona eura.

Engleski mediji pišu da je petom titulom u posljednjih šest sezona Premier lige u klub stiglo oko 190 miliona eura. Dodatnih oko 4.5 milionaeura klub je dobio za pobjedu u FA kupu.

Osvajanje Lige prvaka donijelo je oko 135 miliona eura, ali i priliku za povećanje budžeta.

City će sada kao pobjednik Lige prvaka ići na Svjetsko klupsko prvenstvo. Nagrada za njegovo osvajanje iznosi oko 58 miliona eura.

U konačnici bi zarada trebala iznositi oko 400 miliona eura jer se očekuje da City osvoji klupski SP, prenosi Faktor.ba