Pobjeda Željezničara u Srebreniku: Amoah i Štilić presudili Tuzlacima

Fudbaleri Željezničara sa 2:1 su savladali na gostovanju Tuzla City u posljednjem meču 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Za pobjedu Plavih u Srebreniku pogađali su Joseph Amoah i Semir Štilić, dok je jedini strijelac za domaće bio Dušan Pantelić.

Tuzla City je posljednjih pola sata imao igrača manje zbog isključenja Ajdina Nukića, Željo je vodio sa 2:0, a na kraju je spašavao pobjedu, piše SC Sport.

Ipak je uspio tim Edisa Mulalića stići do tri boda, te tako smanjiti zaostatak za Zrinjskim i Širokim Brijegom.

U 11. minuti desila se sporna situacija. Joseph Amoah je došao do lopte u šesnaestercu nakon dodavanja Beće, a onda ga je jako neoprezno srušio Jasmin Čeliković. Zakasnio je sa startom stoper Tuzla Cityja, ali sudija Martinović nije odlučio pokazati na penal.

U 42. minuti Željo je poveo! Santos je ubacio s lijeve strane, loše je reagovao Barcola i odbio loptu do Amoaha, koji poentira za 1:0!

Na startu drugog dijela prijeti Dušan Pantelić, da ib na drugoj strani mrežu zatresao Beganović. No, taj gol je poništen zbog ofsajda.

Do drugog gola Plavi stižu u 57. minuti. Štilić se namještao i odlučio je šutirati slabijom desnom nogom, a lopta se odbija od jednog igrača Tuzla Cityja, te od stativu završava u mreži za 2:0!

Minut poslije je Beganović imao kolosalnu šansu da stavi tačku na utakmicu, ali promašio je. U 65. minuti Nukić bez potrebe udara Santosa dok je lopta bila na drugoj strani terena, te dobija drugi žuti i crveni karton, pa Tuzla City ostaje s desetoricom na terenu.

U 77. minuti Barcola odlično zaustavio udarac Beće, a onda dva minuta poslije Tuzla City stiže do pogotka! Lijepu su akciju odigrali domaći, a na povratnu loptu na ivici kaznenog prostora natrčava Pantelić i matira Bendera za konačnih 1:2.

Tuzla City: Barcola, Nukić, Šukilović, Čeliković, Mehidić, Diaby (od 68. Mešinović), Karić, Pantelić (od 80. Veselinović), Kuzmanović (od 80. Mendeš), Mišić, Eleouet.

Željezničar: Bender, Malić (od 87 Vego), Kosorić, Drina, Galić, Beća (od 80. Mekić), Hodžić, Štilić (od 90. Hajdarević), Amoah (od 87. Bekrić), Santos (od 80. Subašić) i Beganović.