Sport

Pobjeda u San Marinu: Tuzla City u sudijskoj nadoknadi zabila dva gola

Fudbaleri Tuzla Cityja podbacili u historijskoj utakmici za njihov klub, ali su na kraju uspjeli da ostvare trijumf od 2:0 protiv Tre Pennea u San Marinu!

Bila je to prva utakmica Tuzla Cityja u historiji u Evropi, a uz dosta muke su momci iz SImin Hana savladali amatere Tre Pennea.

Radi se o predstavniku San Marina koji je u Evropi dosad odigrao 18 utakmica, upisao je 17 poraza i pritom primio 67 pogodaka.

Za viceprvaka Bosne i Hercegovine je večeras ovaj tim bio tvrd orah, ali viceprvak BiIH je u sudijskoj nadoknadi stigao do dva gola i pobjede. Prvo je u 91. minuti rezervista Salko Nargalić pogodio nakon kornera koji je izveo Mirzad Mehanović, a nekoliko minuta poslije mrežu Tre Pennea ponovo trese Nargalić za konačnih 2:0.

Prvi šut na utakmici vidjeli smo od strane Miće Kuzmanovića, koji je u 9. minuti loše zahvatio loptu nakon ubačaja Darija Ferreyre s lijeve strane.

U 16. minuti je Ferreyra centrirao iz slobodnjaka, lopta je pala pred gol domaćih, ali Semir Smajlagić nije uspio doći do nje i gurnuti je u mrežu. Minut poslije je opet prijetio Kuzmanović, ali bezuspješno jer je to golman Forti odbranio.

Preselila se potom na nekoliko minuta igra pred gol Tuzla Cityja. Tre Penne je izveo čak tri vezana kornera, ali odbrana bh. tima dobro je reagovala.

Ajdin Nukić je u 24. minuti izblokiran, a Mirzad Mehanović silovito šutira iz slobodnjaka tri minute poslije, no tu loptu boksuje Forti.

U 30. minuti je Nukić opet u šansi nakon dobre akcije Tuzla Cityja. Odlično je šutirao, ali je lopta odsjela na prečki gola Tre Pennea!

Badalassi u 37. minuti pokušava glavom, ali je blokiran, da bi dva minuta poslije Nevres Fejzić pomalo panično boksovao loptu nakon ubačaja Righinija. Na sreću, sve je prošlo bez posljedica.

Finiš prvog dijela donio je i šansu Mehanovića, ali loptu nakon njegovog šuta lako hvata Forti. Prethodno ju je Mehanoviću sjajno spustio Semir Smajlagić. Na odmor se otišlo bez pogodaka (0:0)

Nije bilo uzbuđenja na startu drugog dijela, iako je Tuzla City i dalje imao jalovu inicijativu.

U 66. minuti je veliku priliku imao bh. tim nakon greške golmana Fortija. Zaplivao je u prazno, mreža je ostala nebranjena, ali Kuzmanović je promašio prazan gol i zatresao stativu.

Pet minuta poslije Mehanović lijepo centrira za Smajlagića, ali on užasno loše zahvata loptu i šalje je daleko od gola. Nije se dugo čekalo na novu šansu za Kuzmanovića, ali je on opet bio neprecizan.

Deset minuta prije kraja bh. tim je imao najbolju moguću priliku. Dosuđen je penal nakon zaista diskutabilne situacije i starta jednog igrača domaćih nad Nukićem, ali najstrožiju kaznu nije iskoristio Mehanović! Njegov šut zaustavio je golman Forti.

U 91. minuti Nargalić pogađa nakon ubačaja Mehanovića iz kornera, a potom iisti igrač još jednom trese mrežu domaćih za 2:0.