Prvak se poigrao s Tuzlacima i zagazio u finale Kupa

U okviru prve polufinalne utakmice Zrinjski je u gostima na Tušnju savladao ekipu Tuzla Cityja rezultatom 0:3.

Plemići su uspjeli iskoristiti svoju prvu priliku na utakmici u osmoj minuti. Ilinković je uposlio Memiju, koji je izašao sam pred Fejzića i matirao ga za vodstvo gostiju.

Samo dva minuta poslije, Ćorluka je uposlio Bilbiju koji je loptu pospremio u mrežu za 0:2 na Tušnju.

Golovi Zrinjskog su probudli Tuzla City pa je već u narednom napadu Irfan Hadžić odlično šutirao, ali je lopta otišla preko gola. Imao je Mehidić nakon toga dva sjajna prodora po desnoj strani, ali je odbrana Zrinjskog sve to dobro pratila.

Pokušao je Zrinjski preko Prskala u 38. minuti, ali je njegov šut odbranio Fejzić.

Samo minut poslije Prskalo se našao u šesnaestercu gdje ga je oborio Nukić, a sudija Peljto je pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Bilbija i bio je precizan za visokih 0:3.

U finišu prvog poluvremena nakon odbijene lopte pokušao je Ivaniadze, ali do promjene rezultat nije došlo, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 0:3 u korist Zrinjskog, a taj rezultat s do kraja meča više nije mijenjao, prenio je Sc Sport.

Tuzla City – Zrinjski 0:3 (Memija 8’, Bilbija 10’, 41’p)