Tenis

Pariz se naklonio novom kralju šljake: Alcaraz osvojio Roland Garros!

Carlos Alcaraz i Alexander Zverev po prvi put su igrali finale Roland Garrosa, a titula je na kraju pripala Špancu koji je trijumfovao nakon velike borbe u pet setova, rezultatom 6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 6:2.

alcaraz

Alcaraz je u finale ušao sa dva Grand Slam naslova, Zverev nije osvojio nijedan, pa su Špancu davali veće šanse za novu. Alcaraz je na kraju nakon US Opena i Wimbledona, prvi put slavio i na šljaci.

Sam početak meča donio je dva brejka, po jedan na obje strane, da bi u petom gemu Alcaraz s nulom oduzeo servis Nijemcu, a onda pri vodstvu 5:3 stigao do trećeg brejka u prvom setu i isti dobio sa 6:3.

Čak tri neiskorištene brejk šanse Alcaraza na početku drugog seta, a onda je u petom gemu Zverev napravio brejk i poveo sa 3:2, vezao još četiri gema i sa 6:2 dobio set.

Alcaraz je u narednom setu vodio 5:2, a onda Zverev pravi nevjerovatnu seriju i dolazi do 7:5 i potpunog preokreta.

Alcaraz je furiozno krenuo u četvrti seti i došao do 4:0, a sa 6:1 ga je osvojio i odveo finale u peti set. Španac pravi brejk u trećem gemu i stiže do 2:1. Zverev potom dolazi do 40:0 na servis svog mlađeg rivala, ali onda Alcaraz veže tri poena i dolazi do izjednačenja. Nakon velike borbe, uzeo je gem i poveo sa 3:1

Pri vodstvu 4:2, Alcaraz lako stićže do brejka i poveo je sa 5:2, a onda odservirao sigurno za svoju prvu titulu u Parizu, gdje je njegov sunarodnjak Rafael Nadal slavio rekrodnih 14 puta, ali je ove sezone ispao još u prvom kolu upravo od Zvereva.

U ženskoj konkurenciji titulu je očekivano osvojila Iga Swiatek, koja je jučer u finalu razbila Italijanku Jasmine Paolini.