Tenis

OVO TENIS DUGO NIJE VIDIO: Nestvaran preokret Rubleva u Dubaiju (VIDEO)

Ruski teniser Andrey Rublev plasirao se u četvrtfinale turnira serije 500 u Dubaiju iako je bio na ivici poraza.

Branilac titule u Ujedinjenim Arapskim Emiratima u 2. kolu je pobijedio Alejandra Davidoviča Fokinu rezultatom 1:6, 7:6 (6), 7:6 (3) za skoro dva i po sata igre.

Španac, trenutno 29. igrač svijeta, sjajno je odigrao prvi set u kome je dva puta oduzeo servis rivalu, a nakon što u drugom nije bilo brejk šansi ni za jednog igrača ušlo se u tajbrejk, prenio je SK.

Davidovič Fokina je poveo sa 6:1, imao je pet vezanih meč lopti protiv šestog igrača svijeta, međutim, čudo se dogodilo. Rus je osvojio sljedećih sedam poena za nevjerovatan preokret – 8:6.

„Nikad u životu nisam uspio da se vratim. Preživio sam i na kraju dobio sam odlučujući set“ izjavio je Rublev poslije meča.

Rus u petom gemu trećeg seta nije iskoristio dvije brejk lopte, ponovo se ušlo u tajbrejk koji je u potpunosti pripao aktuelnom šampionu Dubaija. Rublev je poveo sa 6:1, Španac je smanjio na 6:3, ali je ruski teniser iskoristio treću meč loptu.

Sljedeći rival bit će mu Nizozemac Botik van de Zandschulp koji je u tri seta eliminisao Mikaela Ymera iz Švedske 3:6, 6:3 i 6:3.