Ovo što je Španija večeras izvela ne može se opisati riječima

Fudbalska reprezentacija Japana je slavila pobjedu protiv selekcije Španije sa 2:1.

Crvena furija je povela u 11. minuti preko Alvara Morate, a do kraja prvog poluvremena promjene rezultata nije bilo.

Međutim, na početku drugog dijela Japanci prave ekspresan preokret. Prvo je pogodio Ryan Doan u 48. minuti utakmice, a samo tri minute kasnije preokret je napravio Ao Tanaka.

U drugoj utakmici Kostarika je bila na korak od velike senzacije i izbacivanja i Španije iz grupne faze. Ipak, konačan rezultat glasio je 4:2 u korist Njemačke.

Njemačka je povela preko Serge Gnabryja u desetoj minuti utakmice. Kostarika svoj preokret pravi u drugom poluvremenu, a tada mrežu Elfa pogađaju Tejeda i Vargas.

Međutim, ubrzo nakon preokreta, Kai Havertz je pogodio i tako uništio nade Kostariki da ponovo priredi senzaciju na Svjetskom prvenstvu, a u finišu susreta je isti fudbaler kreirao i preokret u korist Elfa i postavio 3:2 sa svojim drugim pogotkom, dok je konačan rezultat od 4:2 postavio Niclas Fullkrug.

Zanimljivo, nakon ishoda utakmica u grupi F i prolaska Maroka dalje sa prvog mjesta, a Hrvatske sa drugog, Špancima je prije početka večerašnje utakmice više odgovaralo da utakmicu završe kao drugi i dobiju na papiru lakšeg rivala u vidu Maroka, a jedini način da se to dogodi bio je poraz od Japana, što se upravo i dogodilo. U svakom drugom ishodu kao prvoplasirani išli bi na Hrvatsku.