OVO SE NE MOŽE OBJASNITI Mislili da su ušli u ligu, navijači slavili na terenu, a onda su saznali grozne vijesti

Ludilo je bilo juče u Bundesligi, ludilo smo danas gledali u Cvajti! Nakon svega, najviše će patiti navijači HSV-a, koji su ostali bez Bundeslige u 98. minuti, iako su sami pobijedili i obavili svoj dio posla protiv Sandhausena - 0:1 (0:1).

Ipak, njima je bilo potrebno da Jan Regensburg uzme barem bod protiv Heidenheima. I djelovalo je ne da će doći do remija, nego do pobjede, pošto je domaćin imao ogromnih 2:0 poslije 57 minuta igre!

Međutim, to je samo bio uvod za nevjerovatan preokret gostiju, čiji će navijači vrlo vjerovatno morati da potraže i tablete za smirenje poslije svega viđenog. Prvo je Saller u 58. minuti autogolom smanjio na 2:1, a onda je tek krenuo šou…

Prvo je u 93. minuti viđen penal za Heidenheim, koji je bez mnogo poteškoća realizovao Beste i u Hamburgu se već krenuli da se “tresu”, jer su znali da je tada sve moguće. Posebno zbog činjenice da je sudija produžio meč za abnormalnih 11 minuta?!

I gol je na kraju i viđen i to u devetoj minutu nadoknade preko Kleindiensta. Bio je to ogroman šok za HSV, koji je opet završio na trećem mjestu i još jednom će morati da kroz baraž traži mesto u eliti, a rival će im biti vrlo nezgodna ekipa Stuttgarta.

Pakao za navijače HSV-a, koji su već bili uletjeli na teren da proslave sa igračima.

Na drugom kraju tabele nije bilo iznenađenja. Iz lige su ispali upravo Sandhausen i Jan Regensburg, dok Arminija Bielefeld ide u baraž za opstanak u Cvajti, mada je mogla da se sačuva da nije izgubila od Magdeburga, piše Telegraf.rs.